Blog

Jak zařídit domov v retro stylu: tipy a inspirace

Retro styl je stále oblíbenou volbou pro zařízení domova, který přináší do interiéru nostalgickou atmosféru a útulný pocit. Pokud i vy toužíte po tomto designovém trendu, máme pro vás několik skvělých tipů a inspirací, jak zařídit váš domov v retro stylu. V tomto článku se dozvíte, jak správně kombinovat vintage nábytek s moderními prvky, jak vybrat vhodné barevné schéma a doplňky, které dodají vašemu interiéru ten správný retro šarm. Připravte se na cestu do minulosti plnou kreativity a inspirace!

Jak zařídit váš dom v retro stylu: tipy a inspirace

Chcete-li zařídit svůj domov v retro stylu, je důležité znát několik základních pravidel a tipů, které vám pomohou dosáhnout tohoto jedinečného vzhledu. Retro styl je charakteristický svými živými barvami, geometrickými vzory a nábytkem, který odráží designové trendy z minulých desetiletí. Tento styl je ideální pro ty, kteří hledají způsob, jak do svého domova vnést trochu nostalgie a osobnosti.

Při zařizování domu v retro stylu je důležité zaměřit se na následující klíčové prvky:

 • Nábytek: Retro nábytek je často charakteristický svými jednoduchými liniemi a geometrickými tvary. Hledejte kusy, které odrážejí designové trendy z 50., 60. a 70. let.
 • Barvy: Retro styl je často spojen s jasnými, odvážnými barvami. Nebojte se experimentovat s odstíny jako je oranžová, zelená nebo modrá.
 • Textilie a vzory: Geometrické vzory a abstraktní tisky jsou dalším charakteristickým prvkem retro stylu. Zkuste zařadit několik vzorovaných polštářů nebo koberců do svého interiéru.
 • Dekorace: Retro dekorace mohou zahrnovat vše od staromódních plakátů až po vintage hodiny. Tyto předměty mohou dodat vašemu domovu autentický retro vzhled.

Nezapomeňte, že klíčem k úspěšnému zařízení domu v retro stylu je vyvážení starých a nových prvků. Míchejte vintage kusy s moderním nábytkem a doplňky, abyste vytvořili pohodlný a stylový prostor, který odráží vaši osobnost.

Pro více inspirace a tipů, jak zařídit váš domov v retro stylu, pokračujte v čtení našeho článku. Zde najdete mnoho nápadů a rad, které vám pomohou vytvořit dokonalý retro interiér.

5 kroků k dokonalému retro interiéru

Chcete-li vytvořit dokonalý retro interiér, je třeba se zaměřit na několik klíčových aspektů. Retro styl je charakteristický svou jedinečností, kreativitou a návratem k tradicím minulých dekád. Ať už jde o 50. léta s jejich pastelovými barvami a geometrickými vzory, nebo o 70. léta s jejich bohatými barvami a extravagantními vzory, retro styl nabízí širokou škálu možností pro vytvoření jedinečného a osobitého interiéru.

Prvním krokem k dokonalému retro interiéru je výběr správných barev. Retro styl je často spojen s jasnými a odvážnými barvami, jako jsou oranžová, zelená nebo modrá. Tyto barvy mohou být použity na stěnách, nábytku nebo dekoracích.

Dalším důležitým aspektem je výběr nábytku. Retro nábytek je často charakteristický svými jednoduchými liniemi a funkčností. Může jít o křesla s vysokými opěrkami, kulaté stoly nebo pohovky s nízkými opěrkami.

Nezapomeňte také na dekorace. Retro styl je často spojen s ručně vyráběnými předměty, jako jsou keramické vázy, dřevěné sošky nebo ručně malované obrazy.

Posledním, ale neméně důležitým krokem je osvětlení. Retro osvětlení je často charakteristické svými jednoduchými a geometrickými tvary, jako jsou kulaté lampy nebo svítidla ve tvaru kónusu.

Následující seznam shrnuje klíčové prvky pro vytvoření dokonalého retro interiéru:

 • Barvy: Odvážné a jasné barvy, jako je oranžová, zelená nebo modrá.
 • Nábytek: Jednoduché linie a funkčnost, například křesla s vysokými opěrkami, kulaté stoly nebo pohovky s nízkými opěrkami.
 • Dekorace: Ručně vyráběné předměty, jako jsou keramické vázy, dřevěné sošky nebo ručně malované obrazy.
 • Osvětlení: Jednoduché a geometrické tvary, jako jsou kulaté lampy nebo svítidla ve tvaru kónusu.

Bez ohledu na to, jaký retro styl si vyberete, důležité je, aby byl interiér konzistentní a harmonický. Retro styl je o jedinečnosti a kreativitě, takže nebojte se experimentovat a vytvářet svůj vlastní jedinečný prostor.

Nejlepší nápady pro retro dekorace ve vašem domě

Retro styl je stále více oblíbený a mnoho lidí se rozhoduje zařídit svůj domov právě v tomto designu. Nejlepší nápady pro retro dekorace ve vašem domě vám pomohou vytvořit útulnou atmosféru plnou nostalgie a elegance. Retro styl je charakteristický svými jasnými barvami, geometrickými vzory a kvalitními materiály. Při zařizování domu v retro stylu je důležité dbát na detaily. Vybírejte nábytek s charakteristickými rysy 50., 60. nebo 70. let. Velmi oblíbené jsou například křesla a pohovky s dřevěnými nohami, kulaté stolky nebo skříně s geometrickými vzory. Dekorace hrají v retro stylu velkou roli. Můžete si vybrat z mnoha různých doplňků, jako jsou starožitné hodiny, retro plakáty, barevné koberce nebo třeba staré gramofonové desky. Nezapomeňte také na osvětlení. Lustry, stolní lampy nebo podlahové lampy v retro stylu dodají vašemu interiéru tu pravou atmosféru.Při zařizování domu v retro stylu je také důležité myslet na barvy. Retro styl je známý svými jasnými a výraznými barvami. Nebojte se tedy použít odvážné kombinace a vytvořit tak jedinečný a osobitý interiér.Zařizování domu v retro stylu může být velmi zábavné a kreativní. Nebojte se experimentovat a hledat inspiraci v různých zdrojích. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli retro styl, vždy dbajte na to, aby byl váš domov především útulný a pohodlný.

Retro nábytek: jak vybrat to nejlepší pro váš domov

Retro nábytek je stále více oblíbený a mnoho lidí se rozhoduje zařídit svůj domov právě v tomto stylu. Ale jak vybrat ten nejlepší retro nábytek pro váš domov? Jaké jsou nejnovější trendy a jaké tipy a inspirace můžete využít při zařizování vašeho domova v retro stylu? Retro styl je charakteristický svou jednoduchostí, funkcionalitou a kvalitou materiálů. Při výběru retro nábytku je důležité zaměřit se na kvalitu zpracování a materiálů. Dřevo, kůže, sklo nebo kov jsou typické materiály pro retro nábytek. Při zařizování domova v retro stylu je důležité myslet na harmonii a vyváženost. Retro nábytek by měl být doplněný o další prvky v retro stylu, jako jsou osvětlení, dekorace nebo textil. Nejnovější trendy v retro stylu se zaměřují na kombinaci různých stylů a materiálů. Můžete kombinovat retro nábytek s moderními prvky, jako jsou skleněné stoly nebo kovové židle. Při zařizování domova v retro stylu můžete také využít různé tipy a inspirace. Například můžete vytvořit kontrast mezi starým a novým nábytkem, nebo můžete využít retro nábytek jako dominantní prvek v místnosti. Retro nábytek je skvělou volbou pro ty, kteří hledají jedinečný a osobitý styl pro svůj domov. S jeho pomocí můžete vytvořit útulnou a pohodlnou atmosféru, která odráží vaši osobnost a vkus.

Jak vytvořit retro atmosféru pomocí barev a vzorů

Jak zařídit domov v retro stylu: tipy a inspiraceChcete vytvořit retro atmosféru ve vašem domě? Barevné schéma a vzory hrají klíčovou roli při vytváření autentického retro prostředí. Pro dosažení tohoto efektu můžete zvolit pastelové barvy jako růžová, modrá nebo žlutá, které byly populární v minulých dekádách. Kombinujte tyto barvy s vintage vzory jako květinové motivy nebo geometrické tvary, abyste dosáhli skutečné retro atmosféry.Dalším důležitým prvkem retro stylu jsou retro nábytek a doplňky. Vybírejte kousky nábytku s retro designem, jako jsou zaoblené tvary, nohy ve tvaru šroubů nebo jemné detaily. Doplněte je o retro doplňky jako staré rádio, gramofon nebo telefon, které dodají vašemu domovu ten správný vintage šarm.Nezapomeňte také na osvětlení – retro lustry a lampy mohou být skvělým doplňkem k vašemu retro interiéru. Volte kovové lustry s kouřovými skly nebo lampy s retro motivy, které dodají vašemu domovu tu správnou atmosféru.Sledování těchto tipů a inspirací vám pomůže zařídit váš domov v retro stylu a vytvořit tak jedinečné prostředí plné nostalgie a stylu. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat s barvami a vzory, abyste dosáhli skutečně autentické retro atmosféry ve vašem domě.

Tipy na retro osvětlení pro váš domov

Chcete-li zařídit svůj domov v retro stylu, je třeba věnovat zvláštní pozornost osvětlení. Retro osvětlení je klíčovým prvkem, který dodává interiéru jedinečný a autentický vzhled. V tomto článku vám představíme několik tipů a inspirací, jak zařídit domov v retro stylu pomocí osvětlení.

Prvním krokem je výběr vhodných svítidel. Retro osvětlení se vyznačuje charakteristickými prvky, jako jsou skleněné stínidla, mosazné detaily nebo třeba kovové konstrukce. Svítidla by měla být jednoduchá, ale zároveň elegantní. Můžete si vybrat například starožitné lustry, stolní lampy s textilními stínidly nebo kovové stojací lampy.

Dalším důležitým aspektem je umístění svítidel. Retro osvětlení by mělo být rovnoměrně rozloženo po celém interiéru. Můžete využít například stropní svítidla pro obecné osvětlení, stolní lampy pro čtení nebo stojací lampy pro vytvoření útulné atmosféry.

Následující seznam představuje několik tipů na retro osvětlení pro váš domov:

 • Starožitné lustry: Tyto svítidla dodají interiéru luxusní vzhled a jsou ideální pro obývací pokoj nebo jídelnu.
 • Stolní lampy s textilními stínidly: Tyto lampy jsou ideální pro ložnici nebo pracovnu. Dodají interiéru útulnou atmosféru.
 • Kovové stojací lampy: Tyto lampy jsou ideální pro obývací pokoj nebo čítárnu. Dodají interiéru industriální vzhled.

Nezapomeňte, že retro styl je o kombinaci starého a nového. Proto neváhejte kombinovat retro osvětlení s moderními prvky pro vytvoření jedinečného a osobitého interiéru.

Jak začít s retro stylizací vašeho domova: průvodce pro začátečníky

Jak začít s retro stylizací vašeho domova: průvodce pro začátečníkyPokud máte rádi retro styl a chcete přenést tuto atmosféru do svého domova, máme pro vás pár tipů a inspirací, jak zařídit váš interiér v retro stylu. Začněte tím, že si vyberete vhodné barvy a vzory, které jsou typické pro retro éru. Můžete zvolit pastelové tóny nebo syté barvy jako oranžová, žlutá nebo zelená.Dalším důležitým prvkem retro stylu jsou nábytek a doplňky. Vybírejte kousky s kulatými tvary, chromovanými detaily nebo vzory jako květy nebo geometrické tvary. Nezapomeňte také na retro osvětlení, které může dodat vašemu domovu ten správný vintage nádech.Pokud chcete, můžete do svého retro interiéru začlenit i starožitné kousky nábytku nebo doplňky, které dodají vašemu domovu autentičnost a jedinečnost. Inspirujte se retro designem z 50. a 60. let a nebojte se experimentovat s různými kombinacemi barev a stylů.Vytvořte si svůj vlastní retro koutek, kde se budete cítit jako v minulosti, a užijte si jedinečnou atmosféru, kterou retro styl může do vašeho domova přinést.

Tabulka: Tipy pro zařízení domova v retro stylu

BarvyNábytekDoplňky
Pastelové tónyKulaté tvaryStarožitné kousky
Syté barvyChromované detailyRetro osvětlení
Oranžová, žlutá, zelenáVzory jako květy nebo geometrické tvaryExperimentování s kombinacemi barev a stylů

Mohlo by vás zajímat…